Το ξενοδοχείο King George
![](/assets/images/StaticPageImages/1611349619.png)
Αυτό το κουφάρι, στα προπολεμικά χρόνια υπήρξε ένα από τα πιο ζωντανά κύτταρα της πόλης. Όποια κι αν είναι τα σχέδια του Ερντογάν, όσο και να ορέγεται ξενοδοχειακές αναπτύξεις – κακέκτυπα του Λας Βέγκας, το King George παραμένει το σύμβολο μιας ολόκληρης εποχής. Για πόσο όμως ακόμα; Ας κάνουμε κάτι όσο υπάρχουν άνθρωποι που αντιστέκονται στη λήθη.
46 χρόνια απουσίας: Ελπίζουμε - Επιμένουμε - Διεκδικούμε
#Αμμόχωστος #ΔενΞοφλήσαμε #ΔήμοςΑμμοχώστου #EBEA
(Photo: Thanasis Photiou)